Молодіжний союз «Наша Україна»

Календар

Січень 2010
П В С Ч П С Н
« Гру   Лют »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Владлен Небрат: Українську економіку від колапсу рятує зовнішньоекономічна політика Ющенка

nebrat-vladlen.jpg«Подальший розвиток української економіки, її модернізація, неможливі без продовження процесу європейської інтеграції. Єдиним гарантом цього процесу є Президент Віктор Ющенко», – переконаний Владлен Небрат, перший заступник Голови Донецької обласної організацій Молодіжного Союзу.

Країнам, які переживають інституційне становлення та політичну нестабільність дуже важко знайти своє місце на світових ринках товарів та послуг. В цих процесах Україна не є винятком, наша економічна система є орієнтованою на експорт та залежною від імпорту. Про це свідчить постійне зростання зовнішньоторговельного обороту та його відношення до ВВП (68% у 2008 році).

Під час кризових явищ планетарного масштабу світові ринки скорочуються. Винятком не став і 2009 рік, який відзначився скороченням міжнародної торгівлі на 10% та посиленням протекціоністської політики. Загострилася конкурентна боротьба, не останніми чинниками якої є митний тариф та правила міжнародної торгівлі.

«Світові та вітчизняні аналітики прогнозували локомотиву української економіки – металургійній та пов’язаним з нею галузям – банкрутство. Ці очікування підігрівали й газові домовленості з Росією, які всупереч всім економічним законам та лише в інтересах продавця були підписані прем’єр-міністром Ю.Тимошенко. – зазначає Владлен Небрат. – Але чому не справдилися ці прогнози? Відповідь полягає у економічній частині зовнішньополітичного курсу, який неухильно й послідовно реалізує Віктор Ющенко. Це курс європейської інтеграції, етапами якого в економічній частині цього процесу були вступ до СОТ та підготовка розширеної угоди про зону вільної торгівлі з ЄС».

На думку Владлена Небрата, «застосування принципів СОТ дозволило підвищити ефективність зовнішньоекономічної діяльності держави за рахунок, насамперед, спрощення системи мит і зняття інших торговельних бар’єрів. Недискримінаційний підхід, прозорість, визначеність умов торгівлі і їхнє спрощення – усе це сприяло зниженню витрат компаній, оптимізації їхньої торговельної діяльності. А саме очікування підписання розширеної угоди про зону вільної торгівлі в рамках угоди про асоціацію створює сприятливій клімат для іноземних інвестицій в експортоорієнтовані галузі».

Скажіть свою думку

МСНУ


Варто відвідати









Наша кнопка
Всеукраїнська молодіжна громадська організація Молодіжний Союз Наша Україна
Отримати код нашої кнопки

Ми в Інтернеті


Різне

  • Вхід