До католицького Різдва космічний телескоп «Хабл» (Hubble) зробив цікавий подарунок землянам, який багато хто вже називає «різдвяною поштівкою з космосу».
Після ремонту в травні цього року телескоп продовжує радувати якісними даними, що отримує на новій апаратурі. «Хабл» продовжує свою роботу на орбіті, й серед інших заявок провів спостереження туманності Тарантул (30 Doradus) у Великій Магелановій хмарі.
Ця туманність являє собою відмінну можливість спостерігати за процесом зоретворення в інших галактиках в безпосередній близькості від Чумацького шляху. Гігантські «бульбашки» міжзоряної речовини, «надуті» надновими та зоряним вітром, зіштовхуються між собою, породжуючи нову хвилю зоретворення. Зокрема, скупчення молодих гарячих зірок R136 (в правій частині фото) знаходиться на стику трьох таких гігантських оболонок.
«Хабл» спостерігав цю область в декількох фільтрах видимого діапазону. Зведене зображення дуже порадувало вчених: зоряний вітер так розподілив міжзоряний газ, що одна з оболонок містить всередині… різдвяну ялинку!
Придивіться, і ви також побачите силует ялинки, хай трохи й нахилений в бік, а також її підставку. А периферійні зірки скупчення R136 виглядають ніби іграшки, що прикрашають цю небесну ялинку!
Молодіжний Союз Наша Україна також вітає всіх віруючих західного обряду з Різдвом!
Ця стаття опублікована
субота, Грудень 26th, 2009 о 10:27 am і занесена в Актуально.
Ви можете слідкувати за змінами в цьому записі використовуючи стрічку RSS 2.0.
Ви можете залишити відгук або використати trackback зі свого власного сайту.
Скажіть свою думку